воскресенье, 1 июля 2018 г.

Виховна година: "Ми – нація єдина"

                                    Ми – нація єдина
          Мета: 
усвідомити поняття «ми», «Батьківщина», «батьківщина», «нація», «неповторність», «єдність», «незалежність», «суверенність»;
розвивати  бажання будувати єдину для всіх Україну;
формувати  активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів.
* 
Обладнання: карта України, плакати із зображеннями українця і українки, плакат із прислів'ями, комп'ютер, зображення Державного Прапора і Герба України, Конституція, виставка книг, малюнки.

I.     Організаційна частина

Станьте, діти, ви рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
На місця сідайте чемно
Хай мине час недаремно.
Єднання всім та доброго вам дня.
Хай  ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ.
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.



II. Вступна частина

1. Слово вчителя
 Земля моя, прекрасна Україно,
Твоєю піснею я серденько живлю.
Для мене ти і вічна, і єдина,
І я тебе всім серденьком люблю.



                         

                                Слова для батьків
1). Я запитую в себе, питаю у вас, у людей,
Я питаю в книжок, роззираюсь на кожній сторінці:
Де той рік, де той місяць, той проклятий тиждень і день,
Коли ми, українці, забули, що ми — українці?

2). І що в нас є душа, повна власних чеснот і щедрот,
І що є у нас дума, яка ще од Байди нам в'ється,
І що ми на Вкраїні — таки український народ,
А не просто юрба, що у звітах населенням зветься.

3). І що хміль наш — у пісні, а не у барилах вина,
І що щедрість — в серцях, а не в магазинних вітринах.
І що є у нас мова, і що українська вона,
Без якої наш край — територія, а не Вкраїна.

4). Я до себе кажу і до кожного з вас: — Говори!
Говорімо усі, хоч ми й добре навчились мовчати!
Запитаймо у себе: відколи, з якої пори
Почали українці себе у собі забувати?
5). Запитаймо й про те, як ми дружно дійшли до буття,
У якому свідомості нашій збагнути незмога,
Чом солодшим од меду нам видався чад забуття
Рідних слів, і пісень, і джерел, і стежок від порога?
Учитель. Українці мої! То вкраїнці ми з вами — чи як?
Чи в "моголах" і вмерти судила нам доля пихата?
Чи в могили й забрати судилось нам наш переляк,
Що розцвів нам у душах смиренністю "меншого брата"?
                                                                                        Віктор Баранов
                                    (продовжують учні)
8). Ми українці  нація Тараса,
Ми  сагайдачні і кармелюки,
Коли прийшли ми  не полічиш часу,
Ми древні і безсмертні, як віки.

9). Нас мордували, нас тягли на плахи.
О! Скільки потекло кривавих рік!
Хотіли ополячити нас ляхи,
А росіяни зрусити навік.

10). Та все даремно. Знову ми і знову
Жбурляли всіх у темряву й багно,
Залишилися ми і наша мова
Настояна на сонці, як вино.

11). Ця мова може світ зачарувати,
В ній все – і грім, і шерехи гаїв.
У неї, мабуть, вчилися співати
Не тількі наші – курські солов’ї.

12). І тому їй не зникнути ніколи,
І підкоряти щирістю світи.
Ми живемо – Івани та Миколи,
І всі народи рідні нам брати.

13). Ми живемо, і нас не подолати,
Не покривити наші язики.
Бо є Шевченки майже в кожній хаті,
Є Сагайдачні і Кармелюки.
                                                           Володимир Сіренко 
14). Я дуже люблю Україну,
Вона одна в нас Батьківщина,
Люблю я кожную билину,
Люблю і гори і долину,

15). Люблю і вітер і росу,
І теплу сонечка красу.
Бо все це - наша Україна,
Вона одна в нас Батьківщина.

16). І я люблю її одну,
Веселу, добру чи сумну,
Люблю, бо кращої немає
Нехай ніхто не забуває,
17). Де народився і зростав,
Де закохався і кохав,
Де вчив Шевченка і Франка,
Берізка де була струнка,

18). Бо все це - Наша Україна
Вона одна в нас Батьківщина
Я буду пам'ятать завжди,
Не занесло б життя туди,

19). Де хтось не знає Україну,
І нашу мову Солов'їну
А все останнє в серці є...
І це ніхто не відбере...
                                                     Ірина Волошина
Учитель. І зараз ми це перевіримо.
3. Вікторина.
1. Хто автор рядків: «Все на світі можна вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину»?(В. Симоненко)
2. Хто є сьогодні Президентом України?
3. Великий український поет, письменник, художник, який жив і творив у XIX столітті? (Т.Г.Шевченко)
4. Коли вперше згадується назва « Україна»? (У  Київському літописі).
5. 24 серпня 1991 року – це день….. ( Проголошення незалежності України).
6. Столиця України. (Київ)
7. Що означає слово «козак»? (Вершник, вільна людина)
8. Козацький човен. (Чайка)
9. Дерево, з якого добувають дьоготь. (Береза)
10. Кому не дозволяли заходити на територію Запорозької Січі? (Жінкам)
11. Обрядовий хліб, який печуть на Великдень. (Пасха)
12. Найвища гора України. (Говерла)
13. Найвідоміший сучасний футболіст України. (Андрій Шевченко)
*14. Грошова одиниця України. (Гривня)
15. Приміщення, у якому жили козаки. (Курінь)
16. Розписані великодні яйця. (Писанки)
17. Головна обрядова дія Андріївських вечорниць. (Гадання, Кусання калити)
18. Зібрані цього дня лікарські трави вважають найцілющими. (Свято Івана Купала)
19. Скільки страв повинно бути на столі у Святий вечір? (Дванадцять)
20. Народна назва одного з найголовніших літніх свят, до якого православна церква приурочила свято Трійці. (Зелена, Клечальна неділя — «Зелені свята»)
21. Швидкий український танок. (Гопак)
 22. Хто з українських письменників узяв собі псевдонім — назву своєї національності. (Леся Українка)
 23. На території якого материка розташована Україна? (Євразія)
24. Які державні символи України ми знаємо?(Герб, прапор, гімн)

Виконання Гімну України.


ІV. Підсумковий етап.
1.      Гра «Додай слівце».
*    Рідний край – земний … (рай).
*    Кожному мила своя  … (сторона).
*    Що країна, то … (родина).
*    Людина без вітчизни, як соловей без … (пісні).
*    Добре тому, хто у своєму … (домі).
-То що нас  єднає? (Рідний край, мова, родина, пісня, дім…)
2. Заключне слово вчителя (слова з плаката, який на дошці).

Комментариев нет:

Отправить комментарий